O Nas

O NasOsobami, które założyły firmę Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjne JANTAR-MED Sp. z o.o. i realizują założone cele na obiekcie Domu Seniora są:

Teresa Siemińska
Ireneusz Czajewski
Jan Maculewicz

O NasDom Seniora JANTAR to miejsce pozbawione barier architektonicznych, z przestrzenną windą, przyjazne osobom niepełnosprawnym i starszym. Całość została wyposażona w funkcjonalne rozwiązania ułatwiające wykonywanie codziennych czynności oraz przemieszczanie się osobom o mniejszej sprawności fizycznej. Każdy Pensjonariusz ma w swoim pokoju dostęp do wszelkiego rodzaju mediów: telewizor, łącze internetowe, wi-fi, system przywoławczy.

Lokalizacja Pensjonatu przy głównym Szlaku Sudeckim im. Orłowicza, na trasie którego znajduje się zabytkowe schronisko Andrzejówka zachęca aktywnych seniorów do wędrówek i spacerów.

O NasNieopodal Domu znajduje się zabytkowy kościółek pod wezwaniem św. Jadwigi pochodzący z 1580 roku, obok którego znajduje się dzwonnica z dzwonami z lat 1607 i 1608.

Za jedną z istotnych zalet naszej Placówki uważamy zajęcia fizjoterapeutyczne dla mieszkańców pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty, z wykorzystaniem specjalnie dobranych przyrządów do ćwiczeń i sprzętu do fizykoterapii. Podopiecznym proponujemy wszystko to, co jest stosowne do wieku, kondycji i stanu zdrowia.

W JANTARZE każdy mieszkaniec może rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia terapeutyczne organizowane są zgodnie z potrzebami mieszkańców i prowadzone są przez wykwalifikowany personel.

Domownicy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu Domu i oddawać się swoim ulubionym zajęciom ogrodniczym i kuchennym.

Dużym walorem Pensjonatu jest domowa kuchnia, z której zapachy wypiekanych ciast i przyrządzanych potraw roznoszą się po ośrodku, a posiłki spożywane są w przepięknie urządzonej w stylu prowansalskim jadalni.

Więcej zdjęć znajduje się w naszej galerii.