Posiadamy zgodę Wojewody Dolnośląskiego - decyzja nr PS-KNPS.9423.21.2014

Okolica

Ziemia Wałbrzyska, na której zlokalizowany jest Dom Seniora JANTAR, obfituje w urokliwe zakątki i miejsca, a także w liczne zabytki, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu wolnego. Aktywnym seniorom organizowane są wycieczki turystyczno-krajoznawcze.

Wybrane atrakcje w naszej okolicy:

– Drewniany kościółek z 1580r. pw. św. Jadwigi w Rybnicy Leśnej,

– Rynek i kościół parafialny pw. św. Michała w Mieroszowie,

– Dawne sanatorium „Grunwald” – wybudowane w latach 1860-1861 w Sokołowsku,

– Klasztor Cystersów w Krzeszowie (zabytek klasy „0”),

– Wielka Sowa (1015m n.p.m), najwyższy szczyt Gór Sowich, z kamienną wieżą widokową,

– Zamek Grodno z XIIIw. położony nad Jeziorem Bystrzyckim,

– Zamek Książ koło Wałbrzycha wzniesiony w latach 1288-1291 przez ks. świdnicko-jaworskiego Bolka I, w późniejszych stuleciach wielokrotnie przebudowywany,

– Znajdujące się w Górach Sowich tajemnicze obiekty „Osówka” koło Głuszycy, „Rzeczka” koło Walimia, „Włodarz” (główna kwatera Hitlera?) w Jugowicach Górnych. Są to wydrążone w skałach we wnętrzu gór sztolnie – podziemne miasto, stanowiące część wielkiego kompleksu podziemi o kryptonimie „Riese” – „Olbrzym”.

– Skalne Mesto – największe w Czechach Teplicko – Adrszpaskie Skalne Miasto uformowane z ogromnej ilości skał o fantastycznych kształtach.

Poza naturalnymi formami rekreacji jakie daje nam okoliczna przyroda w naszym Domu organizujemy wiele spotkań integracyjnych, wycieczek autokarowych, wieczorków artystycznych i wiele innych ciekawych form spędzania wolnego czasu.

Kontakt z naturą i aktywny czas wolny

Piękny świergot ptaków z tutejszych łąk wprowadza pozytywny nastrój od samego świtu. Świeże powietrze i stały kontakt z naturą pobudza naturalną odporność organizmu. Ruch i stały kontakt z przyrodą przyspiesza rekonwalescencję i powrót do zdrowia. Dom Opieki, dzięki swojemu położeniu posiada niepowtarzalny i swoisty klimat. Jednocześnie bliska odległość  Parku Krajobrazowego jest niewątpliwym atutem tego miejsca.

Dla naszych Domowników przygotowujemy:

– grzybobrania
– sanny, kuligi, jazdy bryczką
– trasy spacerowe
– wycieczki autokarowe
– wspólne muzykowanie
– warsztaty plastyczne
– wieczorki filmowe
– wieczorki taneczne
– wieczorki poetyckie
– teatrzyk

Oferta

Dom Seniora JANTAR zapewnia długoterminową, całodobową opiekę nad osobami w podeszłym wieku. Naszym priorytetem jest tworzenie atmosfery prawdziwych warunków domowych.

Czytaj więcej

Wnętrza

W naszym Domu Seniora do dyspozycji jest 20 pokoi 1, 2 i 3 osobowych o metrażach zgodnych ze standardami, każdy z łazienką dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej

Historia

Pierwsze wzmianki mówiące o prowadzonej działalności w naszym Domu sięgają roku 1890. Niemiecka nazwa brzmiała "Gasthaus zum Hornschlob" - "Gospoda pod Rogowcem".

Czytaj więcej

Okolica

Ziemia Wałbrzyska, na której zlokalizowany jest Dom Seniora JANTAR, obfituje w urokliwe zakątki i miejsca, a także w liczne zabytki, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Czytaj więcej