Posiadamy zgodę Wojewody Dolnośląskiego - decyzja nr PS-KNPS.9423.21.2014

O Nas

Dom Seniora JANTAR to miejsce pozbawione barier architektonicznych, z przestrzenną windą, przyjazne osobom niepełnosprawnym i starszym. Całość została wyposażona w funkcjonalne rozwiązania ułatwiające wykonywanie codziennych czynności oraz przemieszczanie się osobom o mniejszej sprawności fizycznej. Każdy Pensjonariusz ma w swoim pokoju dostęp do wszelkiego rodzaju mediów: telewizor, łącze internetowe, wi-fi, system przywoławczy.

Lokalizacja Pensjonatu przy głównym Szlaku Sudeckim im. Orłowicza, na trasie którego znajduje się zabytkowe schronisko Andrzejówka zachęca aktywnych seniorów do wędrówek i spacerów.

Nieopodal Domu znajduje się zabytkowy kościółek pod wezwaniem św. Jadwigi pochodzący z 1580 roku, obok którego znajduje się dzwonnica z dzwonami z lat 1607 i 1608.

Za jedną z istotnych zalet naszej Placówki uważamy zajęcia fizjoterapeutyczne dla mieszkańców pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty, z wykorzystaniem specjalnie dobranych przyrządów do ćwiczeń i sprzętu do fizykoterapii. Podopiecznym proponujemy wszystko to, co jest stosowne do wieku, kondycji i stanu zdrowia.

W JANTARZE każdy mieszkaniec może rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia terapeutyczne organizowane są zgodnie z potrzebami mieszkańców i prowadzone są przez wykwalifikowany personel. Domownicy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu Domu i oddawać się swoim ulubionym zajęciom ogrodniczym i kuchennym.

Dużym walorem Pensjonatu jest domowa kuchnia, z której zapachy wypiekanych ciast i przyrządzanych potraw roznoszą się po ośrodku, a posiłki spożywane są w przepięknie urządzonej w stylu prowansalskim jadalni.

Oferta

Dom Seniora JANTAR zapewnia długoterminową, całodobową opiekę nad osobami w podeszłym wieku. Naszym priorytetem jest tworzenie atmosfery prawdziwych warunków domowych.

Czytaj więcej

Wnętrza

W naszym Domu Seniora do dyspozycji jest 20 pokoi 1, 2 i 3 osobowych o metrażach zgodnych ze standardami, każdy z łazienką dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej

Historia

Pierwsze wzmianki mówiące o prowadzonej działalności w naszym Domu sięgają roku 1890. Niemiecka nazwa brzmiała "Gasthaus zum Hornschlob" - "Gospoda pod Rogowcem".

Czytaj więcej

Okolica

Ziemia Wałbrzyska, na której zlokalizowany jest Dom Seniora JANTAR, obfituje w urokliwe zakątki i miejsca, a także w liczne zabytki, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Czytaj więcej